Измумителна рецепта за един от най-любимете десерти! Красиво, вкусно, впечатляващо!

06 юли 2018 10:50   5004 прочита


Необходими продукти:

400 мл прясно мляко
90 грама захар
2 яйца
50 грама какао на прах
1 ванилова захар
1 бакпулвер
200 грама брашно
70 мл олио
За пълнежа:

670 грама ябълки
2 супени лъжици захар
1 чаена лъжичка канела
1 пудинг ванилия
15 грама брашно
400 мл прясно мляко
1 ванилова захар
спрей сметана

Начин на приготвяне:

Смесете какаото, брашното и бакпулвера. В купа разбийте яйцата със захарта. Прибавете олиото и 300 мл прясно мляко. Разбъркайте добре и прибавете сухите съставки. Разбийте добре и добавете останалото прясно мляко. Готовата смес оставете на хладно за 15 минути.

Загрейте тиган и изпечете палачинки с диаметър около 11 сантиметра. От това количество ще получите около 15 палачинки. Топлите палачинки, поставете във форма за печене и притиснете ъглите им така че, да се образуват формата на звезда. Ако ъглите не застанат, прикрепете с клечки за зъби.

 

Загрейте прясното мляко заедно със захарта. Разбийте пудинга и брашното с малко хладка вода. Щом течността заври, добавете нишестето. Гответе, докато крема се сгъсти. Свалете от котлона и оставете да се охлади напълно.

Измийте, обелете и почистете ябълките. Нарежете плодовете на кубчета и поставете в подходящ съд. Добавете канелата, 2 супени лъжици ззахар и 2 супени лъжици лимонов сок. Загрейте ги на котлона и щом водата им изкипи, свалете от огъня. Пасирайте.

Във вътрешността на палачинките поставете част от пудинга. Отгоре сложете малка част от ябълковото пюре.

Декорирайте със сметана.

Вкусни дни!

receptite.online


Още за: Десерт   вкусотия   рецепта   Още от: Кухня

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар




Въведете кода от картинката