Жена в мозъчна смърт спаси двама мъже в УМБАЛ „Александровска”

27 февруари 2018 09:13   4068 прочита


Жена на 41-години с мозъчна смърт, в следствие на мозъчна хеморагия, даде надежда за по-добър живот на двама пациенти на диализно лечение в УМБАЛ „Александровска”. Донорската ситуация е възникнала във Военномедицинска академия. Реципиенти на бъбреците са двама мъже. Това са 55-годишният Д. М. от Бургас и 61-годишният Д. Й. от Шумен.

След интервенциите, трансплантираните са в стабилно общо състояние и се възстановяват в Клиниката по анестезиология и интензивно лечение на болницата. Екипът на УМБАЛ „Александровска” изказва искрени съболезнования на близките на починалата и адмирира тяхното хуманно решение да дарят органите й за спасяването на други човешки животи в най-трудния за тях момент.

От началото на годината, това са първите две бъбречни трансплантации от трупен донор, направени в лечебното заведение, съобщиха от УМБАЛ „Александровска”. /БГНЕС


Още за: жена   години   мъже   УМБАЛ   Още от: Здраве

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар




Въведете кода от картинката