Липсата на Сол води до инфаркт!
25
август
2018
09:57
5013 прочита
5013 прочитаРуски специалист със сензационна теория за консумацията на сол и това как тя влияе на организма.
Гастроентерологът професор Виталий Румянцев е на мнение, че отказът на сол е изключително опасен за тялото и здравето на човек.
Ученият твърди, че безсолната диета води до инфаркт.
Румянцев обяснява теорията си с това, че безсолната диета води до прекомерно увеличение на активността на нервните клетки.
Увеличена честота на свиване на кръвоносните съдове, появата на спазми и сгъстяването на кръвта са признаци на недостиг на сол в организма, които водят до значително повишаване на риска от инфаркт.
Специалистът отбелязва че със солта не бива и да се прекалява./Zdrave.to
Реклама



_(1)_136252.jpg)


Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.